profilaktyka stomatologiczna 2018-05-14T10:18:28+00:00

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy , chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej.
Stosowanie jej zasad pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do póżnej starości.

W ramach profilaktyki u najmłodszych pacjentów stosujemy zabiegi lapisowania. Lapisowanie zębów mlecznych to zabieg impregnacji za pomocą azotanu srebra.  Impregnuje się tkankę próchnicową , co sprawia że zmiany próchnicowe nie postępują , a rozmiękła masa zęba staje się znów twarda.

Najmłodszym Pacjentom oferujemy również lakowanie , czyli wypełnianie bruzd zębów stałych w , zaraz po ich pojawieniu się w dziąśle. Raz na poł roku warto zabezpieczyć zęby przed próchnicą lakierem fluorowym.

U pacjentów dorosłych najczęściej stosowanym zabiegiem jest profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym – tzw. skaling i piaskowanie. Polegają one na profesjonalnym usunięciu kamienia i osadu nazębnego za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki oraz piaskarki. Zabieg higienizacji jest bezbolesny, a zęby odzyskują po nim naturalną biel, gładkość i połysk.

Po oczyszczeniu zębów stosujemy preparat fluorowy wzmacniający szkliwo i zmniejszający nadwrażliwość zębów w postaci lakieru. Wykorzystujemy wysokiej jakości lakiery fluorowe firmy Voco. U pacjentów z odsłoniętymi, nadwrażliwymi szyjkami, a także w profilaktyce paradontozy stosujemy preparat zawierający składniki blokujące kanaliki zębinowe, wzmacniające zębinę i działające antybakteryjnie.

Profilaktyka stomatologiczna to także regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Powinny one odbywać się co pół roku, a w przypadku chorób przyzębia co 3 miesiące. Dzieci powinny odwiedzać dentystę co 3-4 miesiące.

Profilaktyka

Endodoncja

Kosmetyka stomatologiczna

Protetyka

Stomatologia dziecięca

Stomatologia zachowawcza

Nie zwlekaj, łatwo i szybko zamów wizytę przez naszą elektroniczną rejestrację

REJESTRACJA